KONST / Litografier / Färglitografi 14052194
nr 1405 2194
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Färglitografi, Blomster. Signerad, numrerad 287/290, daterad -78. Motivet: 60x34 cm, yttermått inklusive ram: 74x47 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:32:35
8/6 07:52:44
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Brita Streijffert
Läs mer om Brita Streijffert